Stille Omgang in Amsterdam


Door het Corona heeft de traditionele bedevaart naar de Stille Omgang dit jaar helaas niet kunnen plaatsvinden. Echter worden er toch twee activiteiten georganiseerd en wel
– een tentoonstelling in Haarlem over 675 jaar Mirakel van Amsterdam
– een aantal Mirakelroutes naar de Heilige Stede in Amsterdam

Tentoonstelling in Haarlem

over 675 jaar Mirakel van Amsterdam en Mirakelroutes naar de Heilige Stede in Amsterdam

10 oktober 2020 is in Haarlem een tentoonstelling over 675 jaar Mirakel van Amsterdam van start gegaan. Deze tentoonstelling in de KoepelKathedraal Haarlem werd door de bisschop van Haarlem-Amsterdam, mgr Hendriks, geopend. Aan de bisschop werd bij die gelegenheid het eerste exemplaar van deel 1 van het boek “Katholiek Amsterdam” overhandigd. Helaas konden bij deze opening vanwege de Coronamaatregelen alleen de deelnemers aan de jaarvergadering aanwezig zijn. De tentoonstelling loopt tot 1 april 2021.

Tegelijkertijd werd in de nabijgelegen Stompe Toren in Spaarnwoude een tentoonstelling over de Stille Omgang en nieuwe Mirakelroutes geopend.

Over deze  Mirakelroutes, de middeleeuwse pelgrimsroutes naar de Heilige Stede in Amsterdam, die inmiddels in de St. Jacobus de Meerderekerk in Haarlemmerliede geopend zijn, kunt u gedetailleerde route-informatie vinden op de website van Stichting Katholiek Erfgoed:             www.stichtingkatholiekerfgoed.nl